B

Dojazd a nabíjanie

Perfektne vás prenesie dňom – a ešte ďalej

BMW CE 04 sa stane samozrejmou súčasťou vášho denného života. Energiu získa z domácej zásuvky, vášho domáceho Wallbox alebo na cestách z verejnej e-stanice. Nezávisle od toho, ako vyzerá váš deň: náš elektrický skúter je vždy poruke.

A dokonca aj ak ste často na cestách: priebeh vášho dňa napriek tomu pohodlne zapadá do vysokonapäťového zásobníka BMW CE 04. Pretože ten vás prevezie celých 130 kilometrov*. Alebo v skratke: Aj na konci dobrodružného dňa máte ešte slušnú energiu.

*Podľa normy WMTC

headline urban-mobility

Rýchlo, jednoducho a flexibilne

Od domácej zásuvky cez BMW Wallbox až po verejnú e-stanicu. Môžete použiť všetky tri možnosti, aby ste zabezpečili potrebnú energiu pre vaše BMW CE 04. Efekty synergie so skupinou BMW Group a z toho vyplývajúce štandardy PKW tu platia jedinečným spôsobom aj pre vaše BMW CE 04: od prevzatia technických komponentov až po vysokonapäťovú techniku a s tým spojených bezpečnostných požiadaviek pri kábloch, zástrčkách, elektronike batérie a bezpečnostnom vypojení. A toto, samozrejme, platí aj pre servis vášho BMW Wallbox.

Nabíjanie pomocou domácej zásuvky

So sériovým štandardným nabíjacím káblom Mode 2 s bežnou ochrannou kontaktnou zástrčkou nabijete váš BMW CE 04 úplne jednoducho pomocou domácej zásuvky. S káblom dlhým päť metrov sa váš skúter vďaka 2,3 kW nabíjaciemu výkonu nabije za takmer 3:30 hodiny z 0 % na 80 %.

bmw ce 04
bmw ce 04

Nabíjanie pomocou BMW Wallbox

Vaša domáca e-stanica. Pomocou pevne nainštalovaného BMW Wallbox môžete nabíjať ako vaše BMW, MINI, tak aj vaše BMW CE 04. Ukazovateľ stavu vás pritom neustále informuje o aktuálnom stave nabitia. Pri 2,3 kW teda nabijete váš skúter za 3:30 hodiny z 0 % na 80 %. S voliteľným rýchlonabíjacím zariadením môžete dokonca ešte poriadne ušetriť čas. Pri takmer 6,9 kW a maximálnom nabíjacom prúde dosahuje rovnaké nabíjanie už iba 65 minút.

Nabíjanie pomocou verejných e-staníc

S dodatočným nabíjacím káblom Mode 3 je možné pohodlne nabiť vaše BMW CE 04 pomocou verejných e-staníc. Tak sa váš skúter nabije pri 2,3 kW za 3:30 hodiny z 0 % na 80 %. S voliteľným rýchlonabíjacím zariadením sa tento čas skracuje pri nabíjacom výkone z 6,9 kW na 65 minút – v závislosti od danej e-stanice.

bmw ce 04

Nabíjanie pomocou rýchlonabíjacieho zariadenia

BMW CE 04 je možné voliteľne vybaviť rýchlonabíjacím zariadením. Tým nabíjate rýchlo a bezpečne pomocou domáceho zariadenia Wallbox alebo pomocou nabíjacieho kábla Mode 3 na verejných e-staniciach. Pri rýchlonabíjacom zariadení ide o špeciálnu výbavu z výroby. Pomocou neho maximálne využijete silu nabíjania vďaka 6,9 kW a nabijete vaše BMW CE 04 za takmer 65 minút z 0 % na 80 %.

headline urban-mobility

E-stanice a stav nabíjania

Vaša trasa k e-stanici

Navigácia vám pomocou funkcie Point of Interest ukazuje e-stanice vo vami zvolenom okolí a dovedie vás k nej najkratšou možnou trasou. Trasu k najbližšej e-stanici si môžete zvoliť buď v aplikácii Connected App motocyklu BMW alebo priamo na veľkom 10,25 palcovom displeji TFT vášho skútra.

bmw ce 04
bmw ce 04

Stav nabíjania vždy prehľadne

Aplikácia Connected App motocyklu BMW vás pri nabíjaní informuje o predpokladanom ukončení nabíjania a, samozrejme, o tom, ako ďaleko sa dostanete s načerpanou energiou na cestách. Tieto údaje môžete počas jazdy kedykoľvek zistiť na 10,25“ displeji TFT.

Najdôležitejšie otázky a odpovede ohľadom dojazdu a nabíjania

Ako ovplyvňuje spôsob mojej jazdy dojazd môjho BMW CE 04?

Štýl vašej jazdy sa, samozrejme, prejaví na spotrebe a tým aj na dojazde. Pre maximalizáciu dojazdu môžete vo vašom BMW CE 04 zvoliť režim jazdy Eco. Skúter disponuje okrem iného aj systémom znovuzískavania energie, pri ktorom sa rekuperácou dobíja vysokonapäťový zásobník. Predvídavý spôsob jazdy, mierna akcelerácia a predchádzanie jazdy trvalo na najvyššej rýchlosti dodatočne ovplyvňujú maximalizáciu dojazdu.

Opotrebuje sa časom batéria BMW CE 04?

Životnosťou batérie klesá kapacita vysokonapäťovej lítiovo-iónovej batérie. Čo sa tohto týka, v našom certifikáte batérie poskytujeme našim zákazníkom najlepšie možné služby. Platí to pre prvých 40 000 kilometrov a končí po piatich rokoch od prvého dodania alebo prvého udelenia ŠPZ. V prípade, že v tomto čase príde ku škodám na vysokonapäťovom zásobníku, túto vecnú škodu odstránime bezplatne. To isté platí aj v prípade nadmernej straty kapacity. Viac informácií získate u vášho predajcu motocyklov BMW.

Môžem jazdiť na BMW CE 04, keď nemám k dispozícii žiadnu možnosť rýchlonabíjania?

Samozrejme, v tomto prípade sa môže vozidlo nabíjať pomocou štandardného kábla v bežnej domácej zásuvky a, prirodzene, pomocou verejných e-staníc. Nabíjanie potom ale trvá dlhšie ako pri optimálnej možnosti rýchlonabíjania.

Na čo musím dbať pri nabíjaní pomocou domácej zásuvky?

Štandardný kábel so silou nabíjania 2,3 kW patrí k sériovej výbave* vášho BMW CE 04. Prístup k domácej zásuvke je bežne zabezpečený dĺžkou päť metrov. Použitie predlžovacích káblov a viacnásobných zástrčiek je zakázané.

*ponuka špecifická pre trh

Ako na cestách nájdem vhodnú možnosť nabíjania pre moje BMW CE 04?

Možnosti nabíjania nájdete pomocou aplikácie BMW Charging App (a všetkých ostatných aplikácií Charging App) a pomocou aplikácie Connected App motocyklu BMW. E-stanice sa môžu zamerať pomocou navigácie Boardnavigation cez funkciu Point of Interest.

Aké nabíjacie káble ponúka motocykel BMW pre nabíjanie pomocou verejných e-staníc?

Rozdiely typické pre krajinu pri inštalácii e-staníc vedú k využívaniu 1- alebo 3-fázového nabíjacieho kábla. S vhodným káblom sa môže BMW CE 04 nabíjať do 6,9 kW.

Ako si môžem zobraziť stav nabíjania môjho BMW CE 04?

Zobrazenie stavu nabíjania nasleduje pri BMW CE 04 cez displej TFT vozidla. Zároveň môžete zistiť predpokladané ukončenie nabíjania nabíjaného skútra pomocou aplikácie Connected App motocyklu BMW.

Ako získam BMW Wallbox?

Wallbox sa dá flexibilne a jednoducho pripojiť k domácej elektrickej sieti. Vďaka silnému nabíjaciemu výkonu a trojfázovému nabíjaniu (iba s voliteľným rýchlonabíjacím zariadením zabudovaným vo vašom BMW CE 04) sa efektívne skracuje čas nabíjania. Dĺžka kábla Wallboxu je päť metrov. Wallbox BMW je možné získať u každého predajcu osobných automobilov a motocyklov.

bmw ce 04

Aj digitálne je najkrajšie naživo

Tak plynulo ako je možné: Zažite BMW CE 04 na skúšobnej jazde. Zbaľte si teda svoj smartfón a zažite, ako skvelo sa BMW CE 04 integruje do vášho sveta.

Teraz si dohodnúť skúšobnú jazdu