B

INDIVIDUALIZÁCIA.

Nové BMW R 1250 R

Bez debaty: Model R 1250 R sa zúčastní každej jazdy – nezáleží na tom, či pri športových serpentínach alebo krátkom mestskom výlete. Široká ponuka špeciálnej výbavy a príslušenstva ti pomáha vyťažiť z tvojho zážitku maximum.

headline roadster

PRE AMBICIÓZNEHO MILOVNÍKA SERPENTÍN

BMW R 1250 R

Štýl HP.

V štýle HP sa Roadster prezentuje obzvlášť športovo. Už exkluzívna kombinácia farieb bielej Light white, metalízy Racing blue a pretekárskej červenej Racing red je ozajstnou pastvou pre oči. Nápis HP, veľké farebné nálepky a kvalitné mechanické komponenty završujú športový vzhľad.

Dynamický balík

Dynamický balík zvyšuje športové vlastnosti motorky na ceste aj v teréne a súčasne zabezpečuje vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC, asistentom brzdenia DBC a systémom pomoci pri rozjazde na stúpaní HSC Pro, asistent radenia Pro, ako aj denné svetlo a LED ukazovatele zmeny smeru jazdy.

BMW R 1250 R

DTC

Kontrola trakcie DTC (Dynamic Traction Control) zabezpečuje väčšiu jazdnú stabilitu a reguluje sklz kolies aj v závislosti od náklonu, aby sa predišlo pretočeniu zadného kolesa. V závislosti od jazdného režimu povoľuje DTC väčší alebo menší sklz, a tak zaručuje na každom povrchu maximálny pohon a najvyššiu mieru bezpečnosti.

Denné svetlo

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aj aktivovať ručne a zapôsobí svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

BMW R 1250 R

Asistent radenia Pro

BMW R 1250 R

Asistent radenia Pro umožňuje preradenie na vyšší a nižší prevodový stupeň takmer v celom rozsahu zaťaženia a otáčok bez stlačenia spojky. Asistent sa tak postará o citeľne kratšie časy radenia, odbremenenie ruky na spojke, a tým poskytuje vyšší komfort, dynamiku a radosť z jazdy.

ABS Pro

S inovatívnym systémom ABS Pro bude motocykel ovládateľný aj počas brzdenia v náklone. Senzorika navyše zaznamenáva uhol náklonu, a preto dokáže lepšie regulovať tlak brzdnej sústavy aj počas jazdy v zákrute. Motocykel sa preto nevyrovnáva tak intenzívne a vodič môže v zákrute presnejšie udržiavať smer jazdy.

BMW R 1250 R

Dynamic ESA

BMW R 1250 R

Pomocou Dynamic ESA (Electronic Suspension Adjustment) sa dosahujú stabilné, a tým ešte bezpečnejšie jazdné vlastnosti. Systém automaticky reguluje tlmenie a predpätie pružín teleskopickej vidlice a pružiacej jednotky v závislosti od jazdných podmienok a zaťaženia. Na všetkých druhoch povrchu poskytuje najvyšší komfort a najlepšiu trakciu aj v náklone.

Športové riadidlá

Športové riadidlá podporujú aktívne sedenie, a tým športový spôsob jazdy.

BMW R 1250 R

Sedadlo Sport

BMW R 1250 R

Sedadlo Sport s užším sedadlom jazdca vyšším o 20 mm podporuje vďaka aktívnemu sedeniu športový štýl jazdy. Je obzvlášť vhodné aj pre vyššie postavy. A to preto, že pohodlný uhol kolien poskytuje vodičovi citeľne vyšší komfort sedenia, a tým ešte bezstarostnejšie kilometre aj na dlhých trasách.

Bezkľúčová jazda

S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

BMW R 1250 R
headline roadster

NÁPADNE INÉ

BMW R 1250 R

Štýl Exclusive.

V štýle Exclusive sa motorka prezentuje s elegantným a štýlovým lakovaním v matnej metalízovej farbe Pollux. Okrem toho je motorka vybavená hodnotnými materiálmi a povrchmi. Exkluzívny nápis, veľké farebné nálepky a kvalitné komponenty z ušľachtilej ocele završujú štýlový vzhľad.

Denné svetlo

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

BMW R 1250 R

Bezkľúčová jazda

BMW R 1250 R

S Keyless Ride zostane kľúč od motorky vo vrecku. Pretože bezkľúčový systém je mimoriadne pohodlný a umožňuje jazdcovi naštartovať svoju mašinu jednoduchým stlačením tlačidla. Taktiež ním môžeš odomknúť zámok riadenia a uzáver palivovej nádrže. Heslom teda je: jednoducho nasadnúť a vyraziť!

Kryt palivovej nádrže Pure

Kryt nádrže Pure z ušľachtilej ocele so žiarivými sklenými perlami poskytuje krytu palivovej nádrže odolný matný ligotavý povrch.

BMW R 1250 R

Pochrómovaný výfukový systém

BMW R 1250 R

Výfukový systém s pochrómovaným koncovým tlmičom a kolenom má plne lesklý, mimoriadne ušľachtilý vzhľad. Päťuholníkový dizajn robustného koncového tlmiča výfuku ponúka väčšiu voľnosť v náklone. K tomu poskytuje pohľad na zadné koleso.

LED smerovky

Žiarivé entrée: Atraktívne LED smerovky s bielym sklom na vás zapôsobia svojím elegantným dizajnom a modernou technológiou osvetlenia. Reagujú rýchlejšie ako žiarovky a majú oveľa dlhšiu životnosť. Výsledkom je vyššia bezpečnosť v cestnej doprave.

BMW R 1250 R
headline roadster

NA CESTY VO DVOJICI

BMW R 1250 R

Dobrý základ, veľa možností.

Už so sériovou výbavou modelu R 1250 R v nadčasovej metalízovej farbe Black storm získaš modernú a vysokokvalitnú mašinu. Aby bola tvoja cesta čistou zábavou aj so spolujazdkyňou či spolujazdcom, môžeš svoj Roadster vybaviť ešte komfortnejšie a so zameraním na cestu.

Turistický balík

Turistický balík umožňuje, aby aj dlhšie výlety boli príjemným a pohodlným zážitkom. O to sa postarajú doplnky ako držiaky batožiny, tempomat, automatický podvozok Dynamic ESA, systém Keyless Ride, príprava pre navigačný systém a hlavný stojan.

BMW R 1250 R

Tempomat

BMW R 1250 R

Elektronický tempomat je možné aktivovať od 30 km/h. Udržuje jazdnú rýchlosť konštantnú. Tak je možné uvoľnene si vychutnávať predovšetkým dlhšie diaľnicové úseky. Funkcia sa pri zabrzdení deaktivuje, po aktivovaní tlačidla Resume sa znovu nadobudne zvolená rýchlosť.

Hlavný stojan

Hlavný stojan zabezpečuje bezpečnú stabilitu pri parkovaní motocykla a ponúka výhody pri tankovaní, nakladaní a vykladaní kufra alebo pri údržbových prácach. Okrem toho sa odľahčia pneumatiky a pružiace prvky pri dlhších prestojoch.

BMW R 1250 R

Nosič batožiny

BMW R 1250 R

Na stabilnom nosiči batožiny s držiakmi pre spolujazdca je možné upevniť horný kufor alebo inú batožinu.

Držiak pre cestovný kufor

Jednoduché a praktické: držiaky na kufry pozostávajú z dvoch úchytiek, ktoré sú namontované na obidvoch stranách motorky na zadnom ráme. Na ne je možné jednoducho zavesiť cestovný kufor. Pritom poskytujú maximálnu prepravnú bezpečnosť.

BMW R 1250 R

Dynamický balík

Dynamický balík zvyšuje športové vlastnosti motorky a súčasne ponúka vyššiu bezpečnosť. K doplnkom výbavy patria jazdné režimy Pro so systémom ABS Pro, dynamickou kontrolou trakcie DTC, asistentom brzdenia DBC a systémom pomoci pri rozjazde na stúpaní HSC Pro, asistent radenia Pro, ako aj denné LED svetlo a LED ukazovatele zmeny smeru jazdy.

Denné svetlo

Denné LED svetlá v štýlovom prevedení zaisťujú vyššiu bezpečnosť na cestách. Vďaka modernej LED technológii sa zlepšuje viditeľnosť motorky. Okrem pohodlnej automatickej funkcie sa denné svetlo môže aktivovať aj ručne a zapôsobí na vás svojím ikonickým neopakovateľným vzhľadom.

BMW R 1250 R

Kontrola tlaku v pneumatikách

Kontrola tlaku v pneumatikách (RDC) poskytuje informácie o aktuálnom tlaku v pneumatikách a včas upozorní vodiča na možné nebezpečenstvo v prípade poklesu tlaku. Hodnoty je možné vyžiadať prostredníctvom displeja v kokpite. Žltá informačná kontrolka a červená výstražná kontrolka automaticky signalizujú relevantnú odchýlku od požadovaných hodnôt počas jazdy.

Inteligentné núdzové volanie

Inteligentné núdzové volanie sa v prípade nehody automaticky spojí s kontaktným strediskom BMW Call Centre, aby sa čo najrýchlejšie aktivoval záchranný reťazec. Pritom sa prenesie pozícia vozidla, a ak je to možné, vykoná sa prvotný rozhovor s príslušnou osobou. Systém sa dá spustiť aj manuálne, napr. pre pomoc iným účastníkom cestnej premávky.

BMW R 1250 R

Komfortné sedadlo spolujazdca

BMW R 1250 R

Komfortné sedadlo spolujazdca ponúka vďaka širšiemu priestoru na sedenie a doplnkovej výplni citeľne pohodlnejšie sedenie, a tým ešte viac bezstarostných kilometrov pre spolujazdca. Obzvlášť pohodlné sedadlo spolujazdca je možné kombinovať so všetkými variantami sedadla vodiča.

Vyhrievateľné rukoväti

Už nikdy viac studené ruky: Zaisťujú to elektrické vyhrievateľné rukoväti s viacúrovňovým ovládaním. Zvyšujú pohodlie a prinášajú väčšiu bezpečnosť, pretože s teplými rukami a lepším citom v prstoch je ovládanie vozidla jednoducho lepšie. Vyhrievanie rukovätí je pohodlne ovládané kombinovaným spínačom na riadidlách.

headline roadster

BMW Motorrad Spezial

BMW R 1250 R

Žiadne fušovanie, žiadne prekvapenia, žiadne kompromisy. S výbavou BMW Motorrad Spezial získaš motorku s tvojím osobitým charakterom a najvyššími nárokmi na kvalitu. Program BMW Motorrad Spezial zahŕňa mimoriadne hodnotné prvky špeciálnej výbavy s výrazným dizajnom, napríklad voliteľné balíky frézovaných dielov 719 a špeciálne lakovania. Túto výbavu si teraz môžeš objednať ako doplnok priamo z výrobného závodu.

Už od samého začiatku sa pri výbere obsahu výbavy dbá na harmonickú integráciu prvkov do celkového vzhľadu vozidla, aby sa všetky diely dokonale zakomponovali do koncepcie vozidla a poskytli motorke rovnorodý a exkluzívny vzhľad.

Súhra dlhoročnej kompetencie BMW Motorrad v oblasti vývoja a vzájomnej kombinácie komplexných výrobných procesov spojených s tradičnou ručnou prácou umožňuje novú úroveň hodnoty a exkluzivity. Pomocou nášho konfigurátora si so špeciálnymi prvkami výbavy môžeš svoju motorku prispôsobiť tak, aby ešte viac vyhovovala tvojim vlastným požiadavkám a ich montáž zveriť tým, ktorí poznajú tvoj motocykel BMW najlepšie. Teda nám.

Option 719 metalíza Star dust
Skutočná pastva pre oči.

Špeciálne lakovanie Option 719 metalíza Stardust dodáva motocyklu exkluzívny, obzvlášť ušľachtilo pôsobiaci lesk. Pritom sa v závislosti od dopadania svetla zobrazujú vždy fascinujúce efekty. Hodnotný vzhľad sa zdokonaľuje spojlerom motora, krytom chladiča a krytom palivovej nádrže v ušľachtilej oceli.

BMW R 1250 R
BMW R 1250 R

Sedadlo Option 719
Hviezda ciest.

Sedadlo Option 719, sa prezentuje v ušľachtilej tmavohnedej farbe. Vyznačuje sa jemnosťou na dotyk, decentným mramorovaním, cennými ozdobnými švami a atraktívnym prešívaním. Vyšívaná textilná vlajočka s logom Option 719 v kontrastnom šve dopĺňa exkluzívny dizajn. Sedadlo má sériovú výšku.

Kolesá Option 719
Tvoj charakter, tvoja motorka.

Štýlový dizajn a najlepšie spracovanie sa odzrkadľujú aj pri kolesách: máš na výber medzi kolesami Option 719 Classic alebo Option 719 Sport. Akokoľvek sa rozhodneš, kolesá vyzdvihnú tvoj charakter.

BMW R 1250 R
BMW R 1250 R BMW R 1250 R

Balíky frézovaných dielov.

Balík frézovaných dielov HP

Balík frézovaných dielov HP s hodnotnými komponentmi s dvojfarebným vzhľadom a brandingom HP zvýrazňuje exkluzívny športový charakter motocykla. Frézované špeciálne diely z eloxovaného hliníka signalizujú mimoriadnu kvalitu.

BMW R 1250 R

Balík frézovaných dielov Option 719 Classic

Balík frézovaných dielov Classic exkluzívnej Option 719 s hodnotnými komponentmi so strieborným vzhľadom prináša akcenty zvýrazňujúce dizajn. Frézované špeciálne diely z eloxovaného hliníka prezrádzajú veľkú pozornosť k detailom a vytvárajú exkluzívnu hodnotu. Option 719 navyše zvýrazňuje vnímanú kvalitu motocykla.

BMW R 1250 R
headline roadster

Príslušenstvo pre R 1250 R

HP diely.

HP športový tlmič výfuku

Špičková dokonalosť: vysoko kvalitný nasúvací tlmič výfuku vyrobený z titánu s karbónovou koncovkou zaisťuje robustný zvuk a športový vzhľad. Okrem toho, športový tlmič výfuku značky Akrapovič je ľahší ako štandardne dodávaný tlmič.

BMW R 1250 R

Úložné systémy.

Cestovný kufor a horný kufor

Vysokokvalitné cestovné kufre s pevnou väzbou ponúkajú s objemom 32 litrov a 31 litrov dostatočné miesto pre batožinu a helmu. Kufre odolné voči striekajúcej vode sú uzamykateľné a odporúčajú sa ako perfektný spoločník pre krátke alebo dlhé cesty. Kryty je možné otvoriť naširoko. To uľahčuje nakladanie. S nákladom do 10 kg ponúkajú stabilné kufre s tvrdou väzbou dostatok priestoru. Odporúčaná najvyššia rýchlosť s namontovanými kuframi je 180 km/h. Praktickými možnosťami sú vodotesné vnútorné vrecká, ktoré sa perfektne hodia k cestovnému kufru.

Vodotesný horný plastový kufor s objemom 30 litrov poskytuje dostatočné miesto pre helmu. Kryty lakované v matnej asfaltovo sivej metalíze, čiernej metalíze Black storm alebo bielej Lightwhite a závesy s jemným zatváraním, ktoré umožňujú pomalé zníženie krytu, zvýrazňujú dojem vysokej kvality. Maximálne zaťaženie je 5 kg.

Vnútorné vrecko pre cestovný kufor a horný kufor

BMW R 1250 R

Vhodné vnútorné vrecká pre cestovné kufre a horný kufor urobia v batožine poriadok, čo uľahčí nakladanie aj vykladanie. Vďaka rukoväti a ramennému popruhu je taška rýchlo poruke a je ju možné ľahko transportovať. K praktickým detailom patrí trojstranný obvodový zips a sieťka v kryte.

Malý batoh na palivovú nádrž, 5-9 l

BMW R 1250 R

Malý batoh na palivovú nádrž z odolnej polyesterovej tkaniny s vrstvou PU je ideálnym spoločníkom pre krátku cestu. Vodotesný hlavný priečinok s vnútorným vreckom, vonkajšie vrecko, rozšíriteľný objem z 5 na 9 litrov, rukoväť a odnímateľný ramenný popruh sú praktickými pomocníkmi, ktorí splnia všetky bežné požiadavky.

Dizajn.

Option 719 nastaviteľné stupačky

Hliníkové stupačky pre vodiča sú nastaviteľné v troch polohách a okrem ergonomických kvalít poskytujú najvyššiu mieru pohodlia. Vysoko kvalitné frézované diely exkluzívneho variantu Option 719 je možné prispôsobiť športovému štýlu jazdy alebo rôznym postavám vodiča a zabezpečujú ešte lepšiu kontrolu napríklad v náklone.

BMW R 1250 R

Option 719 nastaviteľné pedále

BMW R 1250 R

Frézované hliníkové pedále Classic exkluzívneho variantu Option 719 sú nastaviteľné a zvýrazňujú klasický charakter motorky. Pri správnom nastavení je možné pedále citlivo ovládať aj pri jazde v teréne v stoji. Vysoko kvalitné frézované diely Option 719 naviac stroj zhodnocujú.

Ergonómia a komfort.

Sedadlá jazdca

Sedadlo jazdca vysoké, čierne:
O 30 mm vyššie sedadlo jazdca v čiernej farbe je obzvlášť vhodné pre vodičov vyššieho vzrastu. Pohodlný kolenný uhol poskytuje vodičovi citeľnú výhodu komfortu sedenia, a tým ešte bezstarostnejšie kilometre práve na dlhých trasách.

Sedadlo jazdca nízke, čierne:
O 30 mm nižšie sedadlo vodiča uľahčuje nasadanie a vysadanie a zlepšuje prístupnosť k zemi. Tak je možné s motorkou jednoduchšie manévrovať a kontrolovať ju.

Športové sedadlo jazdca, čierne:
Sedadlo jazdca Sport v čiernej farbe je vyššie a užšie ako sériové sedadlo a podporuje vďaka aktívnemu sedeniu športový štýl jazdy. S výškou sedenia 840 mm a dĺžkou oblúka rozkročenia 1 875 mm je obzvlášť vhodné pre vysokých vodičov.

BMW R 1250 R

Komfortné sedadlo spolujazdca

BMW R 1250 R

Komfortné sedadlo spolujazdca ponúka vďaka širšiemu priestoru na sedenie a doplnkovej výplni citeľne pohodlnejšie sedenie, a tým ešte viac bezstarostných kilometrov pre spolujazdca. Obzvlášť pohodlné sedadlo spolujazdca je možné kombinovať so všetkými variantmi sedadla vodiča.

Tónovaný športový veterný štít

Tónovaný športový veterný štít s nepoškriabateľnou vrstvou citeľne odľahčuje hornú časť tela od tlaku vetra a vytvára športový dojem. Klasický dizajn Roadstera zostáva zachovaný, avšak takto je možné aj rýchle diaľničné úseky alebo dlhšie cesty absolvovať ešte uvoľnenejšie.

Navigácia a komunikácia.

BMW Navigator VI

Multifunkčný Navigator VI robí z plánovania trasy detskú hru. Systém so 16 GB flash pamäťou a päťpalcovým dotykovým displejom ťa vždy spoľahlivo dovedie do cieľa. Vďaka okrúhlemu polarizačnému filtru (CPOL) je vodotesný displej dobre čitateľný aj na priamom slnku. Displej s vysokým rozlíšením v obale podobnom smartfónu poskytuje všetky potrebné informácie a nevyhnutný prehľad v každej situácii. Množstvo doplnkových funkcií robí z plánovania a turistiky vzrušujúce dobrodružstvo. Umožňuje vytváranie trás podľa osobných preferencií, aby si si mohol užívať jazdu na kľukatých a málo frekventovaných vedľajších cestách. V neznámom teréne je mimoriadne užitočná funkcia „okružnej trasy“, pretože končí vždy spoľahlivo na tom istom mieste, v ktorom si začal.
Bluetooth spojenie s komunikačným systémom BMW Motorrad a voliteľná aplikácia Smartphone Link umožňujú nefalšovanú multimediálnu zábavu v pohybe: navigačné oznamy, telefonické hovory a streamovanie hudby, ako aj predpovede počasia alebo dopravné informácií nepredstavujú žiadny problém. Spolu s prípravou pre navigáciu sú k dispozícii aj ďalšie funkcie ako „Môj motocykel“, ktoré sa dajú taktiež ovládať pomocou multifunkčného ovládača na riadidlách. Každý, kto si zvolí variant s predinštalovanými mapovými údajmi, získa doživotnú bezplatnú aktualizáciu máp.

BMW R 1250 R

Bezpečnosť.

Ochranný rám motora

Robustný kryt motora vyrobený z leštenej nehrdzavejúcej ocele spoľahlivo chráni oblasť valcov pred poškodením bez toho, aby bol obmedzený náklon motocykla. Stabilná trubková konštrukcia dokáže odolať drsným nárazom a môže zabrániť väčšiemu poškodeniu pri páde v teréne a na asfalte.

BMW R 1250 R

Option 719 kryty hlavy valcov Classic

BMW R 1250 R

Kryty hlavy valcov Option 719 prinášajú svojím strieborným vzhľadom akcenty zvýrazňujúce dizajn. Motor boxer púta pozornosť aj vďaka týmto vysoko kvalitným frézovaným krytom z eloxovaného hliníka. Exkluzívne špeciálne diely majú nápis „Option 719“ a zvýrazňujú vysoko kvalitný charakter motocykla.

BMW R 1250 R

Vytvor si svoje vlastné BMW R 1250 R

Vyber si svoj štýl a svoje vybavenie – v konfigurátore si môžeš zostaviť svoje vlastné BMW R 1250 R.

Nakonfiguruj si ten svoj