B

NOVÉ BMW S 1000 XR.

VÝZVA DO BOJA SO ZÁKRUTAMI A KILOMETRAMI.

Nikdy nezľavíš, chceš vždy všetko. Od seba, ale aj od svojho stroja. V neustálom boji o najlepšie prejdenú zákrutu: V každej zákrute o pár stupňov nižšie, o pár milimetrov bližšie. Kilometer za kilometrom. V novej S 1000 XR máš motocykel, ktorý tiež nepozná žiadne kompromisy. Spája sa v ňom športový charakter s výkonom stavaným na dlhé jazdy. Jeho športová agresivita pochádza z RR. Vynikajúca ergonómia so vzpriameným uvoľneným posedom ti naopak umožní dlhé dni bojovať o každú zákrutu a každú rovinku. Neustály pretek, ktorý sa skončí až vtedy, keď budeš chcieť ty sám. Tak to musí byť. To rozumieme pod XR. A ty? #NeverStopChallenging.

BMW S 1000 XR
headline adventure

DIZAJN S 1000 XR

BMW S 1000 XR BMW S 1000 XR BMW S 1000 XR BMW S 1000 XR

Ideálne krivky - aj pri dizajne

Ostré hrany definujú prednú masku a svetlá. Spolu s výraznými vrubmi dotvárajú celkový vzhľad - pripravené na útok a dôsledné až do samého konca: Vizuálne krátka zadná časť nie náhodou pripomína super športiaka.

Naznačený zobák, vysoká vrchná línia a pohodlné riadidlá odkazujú na neutíšiteľný hlad po kilometroch. Kilometre, ktoré si vďaka pohodlnej polohe posedu vytvorenému na dlhé jazdy, vychutnáš aj po niekoľkých, v kuse odjazdených dňoch - aj vďaka prepracovanej dynamike a kapotáži. Tá ťa ešte lepšie chráni pred chladom, hlukom jazdy, ako aj pred vetrom a nepriazňou počasia. Prestaviteľný ochranný štít ti umožňuje udržať pozornosť na ceste a hltať kilometre bez natriasania prilby.

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
headline adventure

Štvorvalcový radový motor

05.jpg
0
kg pohotovostná hmotnosť podľa DIN
vrátane batérie M Lightweight, touringového a dynamického balíka
0
Nm Max. krútiaci moment
pri 9 250 ot./min
Image is not available
0
kW (165 k) výkon
pri 11 000 ot./min
0
cm³ zdvihový objem
BMW S 1000 XR

Zákruta, ktorá vytvára závislosť: náš krútiaci moment.

Základom motora S 1000 XR je vysokovýkonný motor novej RR, ktorý bol pre XR optimalizovaný na nekompromisné výkony pri dlhých jazdách: Medzi iným zabezpečujú špeciálne profily vačkových hriadeľov a vlastné rozdelovače ohromujúci krútiaci moment v strednom pásme otáčok a najširšie využiteľné spektrum otáčok v tejto triede. Dlhšia prevodovka vo vyšších prevodových stupňoch zabezpečuje príjemný pokojný beh motora - citeľný aj počuteľný.

Väčšia dynamika vďaka nižšej hmotnosti.

Dynamika je aj otázkou hmotnosti. S 1000 XR váži pri rovnakom vybavení o celých 10 kg menej ako jeho predchodca. V najľahšej konfigurácii je dokonca možná pohotovostná hmotnosť 223 kg. Tebe z toho nebude chýbať ani gram a predsa budeš cítiť každý jeden z nich - na každom metri. V podobe väčšieho zrýchlenia, väčšej pružnosti motora, kratšej brzdnej dráhy a rýchlejšieho zaraďovania sa v premávke.

BMW S 1000 XR
headline adventure

VYCHUTNAJ SI ZVUK S 1000 XR

seria
headline adventure

PREDNOSTI S 1000 XR

BMW S 1000 XR

Rýchla pomoc kdekoľvek.

BMW Motorrad vyvinul systém „Inteligentného núdzového volania“ ECALL, ktorý sa v prípade núdze automaticky spojí s call centrom BMW. Systém je napevno namontovaný na riadidlách a čo najrýchlejšie privolá pomoc. Vďaka systému ECALL dokážu záchranári dokázateľne prísť na miesto rýchlejšie a lepšie informovaní.