B

Nové BMW R nine T /5

Legendárny. Vzduchom chladený.

Model BMW R nineT /5 bol vyrobený k 50. výročiu a ako pocta legendárnej sérii /5 z konca 60. a začiatku 70. rokov. Model R nineT /5 dokonale ilustruje dizajn tej doby a zároveň prináša moderné, inovatívne technológie a kvalitu. Pripomínajúc tieto rušné časy, predstavuje tento motocykel postoj k životu, ktorý sa zrodil práve v tom období a teraz ťa sprevádza každým kilometrom a každou zákrutou: Jazda na motorke ako prejav osobnej slobody. Alebo, ako to nazývame dnes: Make Life a Ride.

BMW R nineT /5

Kvetinový vzor? V žiadnom prípade. Model R nineT /5 ukazuje ako vyzerá retro dizajn, ktorý nie je včerajší. Štýlové detaily predstavujú ďalšie prvky, ktoré dopĺňajú charakteristický vzhľad rodiny modelov R nineT. Vysoko kvalitné lakovanie s dymovým efektom, vidlica so striebornými klzákmi a čiernymi manžetami, sedadlo, spolu s ozdobným chrómom a ozdobným pásikom z bielej kože a každý ďalší dizajnový prvok vyberaný starostlivo a s ohľadom na minulosť, jasne dokazuje: Dizajn modelu R nineT /5 je klasický. Nie je umelý alebo trendový, znamená lásku k motocyklom a životnému štýlu začiatku 70. rokov.

headline heritage

WUNDERBIKE definovaný nanovo

05.jpg
0
Začína sa výroba série /5
0
Začína sa výroba exkluzívneho modelu R nineT /5
Image is not available
0
cm³ zdvihový objem, dvojvalcový motor R 75/5 s protibežnými piestami
0
cm³ zdvihový objem, dvojvalcový motor R nineT /5 s protibežnými piestami

Výkonný vzduchom chladený, dvojvalcový motor s protibežnými piestami BMW R nineT /5 so zdvihovým objemom 1170 cm³ a výkonom 81 kW (110 k) pre vysoko dynamický nástup výkonu aj pri nízkych otáčkach. Vďaka štandardne dodávanému systému BMW Motorrad ABS, automatickému ovládaniu stability ASC a vyhrievaným rukovätiam, ktoré sú tiež súčasťou štandardnej výbavy, máš túto dynamiku vždy bezpečne pod kontrolou. S podporou moderných technológií pokračuje model R nineT /5 v myšlienkach individuality a slobody, ktoré sa zrodili v 70. rokoch.

headline heritage

Zaži zvuk modelu R nineT /5

seria
headline heritage

Tvoj vlastný boxer

BMW R nineT /5

Vyskúšaj si R nineT /5.

Pred 50 rokmi sa jazda na motocykli stala výrazom osobnej slobody so sériou /5. A dnes? Vyskúšaj si model R nineT /5 a zaži tento pocit od prvého otočenia plynu. Zaži každú zákrutu a každý rovný úsek tak, ako si vždy chcel. Model R nineT /5 znamená bezhraničnú radosť z jazdy.

Sila boxer motora a sila kvetov.

Séria /5 bola v tom čase úplne novým vývojovým stupňom. Použitie elektrického štartéra a úplne prvýkrát použitie karburátorov s konštantným tlakom značky Bing na špičkovom modeli R75 /5 a široká paleta farieb, boli technické a vizuálne vrcholy série, ktoré natrvalo zmenili tento typ mobility. Radikálne zmeny tejto éry sa rozšírili do všetkých oblastí života. Jazdci rýchlo vymenili ponúkanú voľnú lásku za lásku k slobode. Jazda na motocykli sa nakoniec stala tým, čím je dnes: postojom k životu. Zahŕňal športovosť, dizajn, prestíž a individualitu. Zhmotnené ikonami štýlu tej doby a prežívané na strojoch s logom /5.

BMW R nineT /5 BMW R nineT /5 BMW R nineT /5 BMW R nineT /5 BMW R nineT /5 BMW R nineT /5

Berlín – vždy niečo nové.

Koncom 60. rokov bol otvorený výrobný závod v novej lokalite: 400 špecializovaných zamestnancov pracovalo na legende s označením /5 namiesto Mníchova v továrni Spandau v Berlíne. Výroba sa začala v roku 1969 s dennou produkciou 30 motocyklov. O rok neskôr predstavovala ročná produkcia 12 287 motocyklov. V roku 1973 bola výroba tejto legendárnej série ukončená, pričom továreň opustilo celkovo 68 956 motocyklov. Výrobou série /5 zanechala značka BMW Motorrad osobitú značku individuality a slobody aj v tom čase rozdelenom Berlíne.

V berlínskom závode je dodnes individualita zapísaná veľkými písmenami. V ponuke Option 719 nájdeš štýlové špeciálne vybavenie, ako napríklad exkluzívne sady frézovaných dielov alebo kvalitné kované disky kolies, ktoré si môžeš objednať priamo z výroby.

BMW R nineT /5