B

BMW S 1000 R.

Nekompromisná dynamika.

Je tvoje srdce priamo prepojené s tachometrom? S 1000 R je tak roadsterom priamo pre teba – je okresaný až na to najhlavnejšie, no maximalizuje čistý pôžitok z jazdy. Jeho agresívny motor s výkonom 121 kW (165 k) ti vykúzli úsmev na tvári vždy, keď sa dostane do otáčok. A bohatý zvuk nového štandardného titánového zadného tlmiča HP ťa nenechá na pochybách: takto znie život v ľavom pruhu.

BMW S 1000 R
headline roadster

Dizajn modelu S 1000 R

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic

Adrenalín na dvoch kolesách.

Niektorí o ňom hovoria, že je nahý, my to jednoducho nazývame sústredením sa na to najdôležitejšie. Gény jeho sestry S 1000 RR sú očividné: agresívny dizajn od jedného konca po druhý, výrazná rozdelená maska a charakteristické žiabre. Vďaka výrazne zredukovaným postranným dielom a precízne zvoleným farbám pôsobí čisto a zrozumiteľne: vyvinutie výkonu tu nie jediné, čo je nefalšované a nekompromisné.

BMW S 1000 R BMW S 1000 R BMW S 1000 R BMW S 1000 R
headline roadster

Štvorvalcový radový motor

05.jpg
0
kW (165 k) pri 11 000 ot./min.
0
hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného/pripraveného na cestu
Image is not available
0
max. krútiaci moment v Nm pri 9 250 ot./min.
0
výška sedadla v mm
BMW S 1000 R

Zdroj všetkej dynamiky: motor.

Vysoký výkon štvorvalcového radového motora, rovnako ako zadná časť, sú dedičstvom po modeli RR. Opäť sme zvýšili výkon, a to na 121 KW (165 k). Poskytuje extrémne lineárnu krivku krútiaceho momentu a neustály pohon vpred v rámci celého rozsahu otáčok motora. Elektronický plyn ti umožní ešte presnejšie dávkovanie výkonu. A v podmienkach pretekárskej dráhy vyskúšaný asistent radenia rýchlostných stupňov Pro ti umožní preraďovať rýchlostné stupne bez nutnosti použitia spojky: na vyššiu dynamiku a kratšie reakčné časy – vitaj na hranici možností.

headline roadster

Započúvaj sa do zvuku S 1000 R

seria
headline roadster

Hlavné prvky modelu S 1000 R

BMW S 1000 R

Priestor na úpravy.

Model S 1000 R ti štandardne umožní využívať dva jazdné režimy: „Rain“ a „Road“. Režim „Rain“ ponúka jemnejšiu odozvu škrtiacej klapky a systémy ABS a ASC sú prispôsobené mokrému povrchu vozovky. Režim „Road“ súčasne optimalizuje odozvu škrtiacej klapky, ABS a ASC na suchý asfalt. V rámci voliteľnej výbavy môžeš získať dva ďalšie režimy: Dynamic a Dynamic Pro. Systém ABS Pro ti poskytne dokonalé oneskorenie aj pri náklone, DTC, asistent štartu a obmedzovač rýchlosti na jazdu v boxoch.

Dynamic Pro je zas najostrejší jazdný režim: tam, kde na brzde zadného kolesa nie je k dispozícii ABS ani ABS Pro. Zároveň si môžeš v používateľskom režime pomocou vlastných nastavení sám nakonfigurovať systém Dynamic Pro. Takže už skutočne existuje len jediný limit: tvoj osobný.

Race ABS, ASC a dva jazdné režimy v rámci štandardného vybavenia.

BMW S 1000 R

Schopnosť modelu S 1000 R optimálne sa prispôsobiť tvojim požiadavkám umožňujú dva jazdné režimy „Rain“ a „Road“. Spolu s čiastočne integrovaným systémom race ABS máš štandardne na palube aj systém automatickej kontroly stability ASC – na výrazné zvýšenie úrovne bezpečnosti a výkonu. Tieto funkcie sa dajú počas jazdy vypnúť a zapnúť.

Pro riding so systémom ABS Pro, DTC, Launch Control a obmedzovačom rýchlosti na jazdu v boxoch.

BMW S 1000 R

Vďaka špeciálnej výbave „Pro riding modes“ máš možnosť rozšíriť technický repertoár modelu S 1000 R o systém ABS Pro a dva jazdné režimy „Dynamic“ a „Dynamic Pro“. ABS sa v jazdných režimoch „Rain“, „Road“ a „Dynamic“ stáva systémom ABS Pro. Medzi ďalšie funkcie, ktoré sa dodávajú s týmto vybavením, patrí funkcia Launch Control na dokonalý štart a konfigurovateľný obmedzovač rýchlosti na jazdu v boxoch, ktorý ti poslúži pri presnom dodržiavaní rýchlosti. Štandardný systém ASC sa nahradí systémom dynamickej kontroly trakcie DTC so snímačom uhlovej rýchlosti.

Asistent radenia Shift assistant Pro na dynamické radenie prevodových stupňov.

BMW S 1000 R

Voliteľný asistent radenia Pro, ktorý je súčasťou motocykla S 1000 R, je známy z modelov RR a S 1000 XR. Umožní ti preraďovať rýchlostné stupne nahor a nadol bez nutnosti stláčania spojky a prakticky bez toho, aby si musel prerušiť hnaciu silu: športový charakter stroja a jeho dynamika sa tak dostanú na vyššiu úroveň.

headline roadster

Viac osobitosti

BMW S 1000 R

Špeciálne vybavenie a príslušenstvo.

Vďaka širokej škále špeciálneho vybavenia a originálneho príslušenstva BMW Motorrad si môžeš prispôsobiť model S 1000 R tak, aby čo najlepšie vyhovoval tvojim požiadavkám.

Zistiť viac