B

BMW R nineT Urban G/S.

Pútavý. Výkonný. Chladený vzduchom.

Uži si sebavedomý pocit z usporiadania valcov boxer spojeného s inovatívnou technológiou vo vzpriamenom a pohodlnom posede pri jazde. Vyber si z mnohých možností prispôsobenie svojim jedinečným nápadom. R nineT Urban G/S sa vyjadruje jasne: ide o poctu začiatkom úspešného príbehu G/S BMW Motorrad. Už na prvý pohľad je jasné, že R nineT Urban G/S zachytáva terénneho ducha vtedajšej doby. Zároveň je vďaka svojim jazdným vlastnostiam skutočným členom súčasného radu nineT. Odráža spôsob života vtedajšej doby: ľudia vedeli, kam chcú ísť a aj to, ako sa tam dostať. Je to ako dnes.

headline heritage

Dizajn modelu R nineT Urban G/S

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni

Zdroj inšpirácie: nepochybný.

Model R nineT Urban G/S sa vyznačuje pútavým dizajnom. Charakteristické štylistické prvky z neho robia výkonný, robustný motocykel, ktorý vzdáva hold dizajnu pôvodného modelu G/S: prednú časť motocykla definuje 19-palcové predné koleso, teleskopická vidlica so známymi manžetami, maska svetlometu s veterným štítom a zvýšený predný blatník. Jeho profil zvýrazňuje výrazná horizontálna línia. Biele prvky karosérie a úzke, mierne predĺžené červené sedadlo sú oživením ducha legendárneho modelu R 80 G/S z roku 1980. Tento efekt je zvýraznený čiernym motorom a rámom. To, že model Urban G/S patrí do rodiny nineT, dokazujú aj nové klasické okrúhle prístroje. Motocykel R nineT Urban G/S exceluje na každom povrchu, od nespevnených cestičiek až po štrkovité cesty. Túto skutočnosť funkčne aj vizuálne podčiarkujú voliteľné pneumatiky s hrotmi a lúčové kolesá, enduro stúpačky, skrutkovaný tepelný štít a oceľová páka nožnej brzdy.

BMW R nineT Urban G/S BMW R nineT Urban G/S BMW R nineT Urban G/S BMW R nineT Urban G/S
headline heritage

Dvojvalcový motor typu boxer

05.jpg
0
max. krútiaci moment v Nm pri 6 000 ot./min.
0
hmotnosť prázdneho motocykla v kg, pri plnej nádrži
Image is not available
0
zdvihový objem v cm3
0
výška sedadla v mm
BMW R nineT Urban G/S

Technológia na nefalšovanú zábavu pri jazde.

Model R nineT Urban G/S je svojím vzhľadom verný minulosti, svojimi modernými technológiami však preukazuje rovnaký rešpekt aj prítomnosti. Je vybavený osvedčeným motorom a elektrickým systémom modelu BMW R nineT. Model R nineT Urban G/S vďaka svojim najmodernejším technológiám spĺňa aj požiadavky stanovené v norme Euro 4. Jeho výkonný vzduchom chladený dvojvalcový motor typu boxer disponuje zdvihovým objemom 1 170 cm3 a výkonom 81 kW (110 koní), vďaka čomu dokáže aj pri nízkych rýchlostiach podať výrazný dynamický výkon. To všetko slúži na to, aby si mohol jazdiť ľahko a moderným spôsobom. Štandardný systém ABS a voliteľný systém automatickej kontroly stability ASC sa starajú o tvoje bezpečie pri vyvinutí výkonu na vozovke alebo na štrku. Ešte posledný odkaz na enduro korene modelu G/S: vyvýšený výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele.

headline heritage

Hlavné prvky modelu R nineT Urban G/S

BMW R nineT Urban G/S

Vzpriamený a dominujúci.

Vyvážený ergonomický trojuholník modelu Urban G/S ti poskytne agilnosť a sebaistotu na ceste: O niečo vyššie umiestnené riadidlá, dlhá plocha sedadla a mierne hlbšie a širšie, vzadu umiestnené stúpačky zaručujú uvoľnenejší a sebaistejší zážitok z jazdy. Štandardná výška sedadla sériových modelov je 850 mm. Model R nineT Urban G/S ponúka vďaka voliteľnému zníženému sedadlu stabilitu pre jazdcov takmer všetkých typov postáv.

Ďalším výrazným vizuálnym prvkom je sedadlová lavica v koženom vzhľade. Je nepriepustná a spracovaná na vysokej úrovni so zameraním na autentický povrch a sfarbenie. Preto oblečenie, napríklad tmavé džínsy, môže sedadlovú lavicu zafarbiť. Tento efekt patiny obvykle nie je možné vylúčiť. Nepredstavuje však žiadnu chybu.

BMW R nineT Urban G/S
headline heritage

Viac osobitosti

Prispôsobovanie prakticky bez obmedzení.

Či už chceš vyzerať ako terénny jazdec alebo obľubuješ retro štýl, model R nineT Urban G/S vyjadruje tvoju špecifickú mentalitu. Možnosti prispôsobenia sú prakticky nekonečné. Dôkazom toho sú nespočetné dobrodružstvá známe z histórie modelu G/S. Model R nineT Urban G/S sa dá vďaka rámu zadného sedadla rýchlo premeniť na jednomiestny stroj.

Okrem toho je k dispozícii sortiment prispôsobeného príslušenstva Original BMW Motorrad a exkluzívne prémiové voliteľné vybavenie z kolekcie BMW Motorrad Spezial. Stručne povedané: tvoja individualita je rovnako neobmedzená ako tvoja radosť z jazdy.

BMW R nineT Urban G/S BMW R nineT Urban G/S BMW R nineT Urban G/S