B

MODEL BMW K 1600 GRAND AMERICA.

Až za horizont.

Voľná cesta. Ani to ti nestačí. Neustále chceš ísť po nej ďalej, pretože si ešte nikdy nebol s ňou tak tesne spojený. S motocyklom Grand America môžeš byť uvoľnený a bez prestania si vychutnávať dlhé kilometre jazdy. Tento plne vybavený luxusný turistický motocykel ponúka absolútny vrchol pôžitku z jazdy a komfortu na bezstarostné cestovanie. Legendárny 6-valcový radový motor dosahuje bezkonkurenčnou plynulosťou chodu a pôsobivým vyvinutím výkonu veľký úspech. Je vždy pripravený zdolať ďalšie kilometre. Vyššou ligou je aj jeho silueta: od vysokého čelného skla po výraznú zadnú časť s jednoducho použiteľným kufrom a opierkou. To je doplnené o inovatívnu technológiu a veľké množstvo miesta, najmä pre dve osoby. Je na dosah ruky: vďaka motocyklu Grand America máš pocit, že horizont je v nedohľadne – no stále veľmi blízko.

BMWK 1600 Grand America
headline tour

Dizajn modelu K 1600 Grand America

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni

Formovaný slobodou.

Je to nepopierateľné: Tento luxusný cestovný motocykel typu Bagger sa vďaka svojej ikonickej šikmej línii a oceľovému tlmiču umiestnenému rovnobežne s vozovkou dokonale zjednocuje s cestou. Vytŕča z radu vďaka neodolateľnej prednej časti a výraznej zadnej časti so smerovými a brzdovými svetlami LED, ktoré sú integrované do kufrov. Exkluzívna žltá metalíza Austin Yellow v spojení s čiernou metalízou Black Storm predstavujú obrovskú krajinu tiahnúcu sa od východu až po západ slnka. Silná čierna 6-valcová konštrukcia nenechá priestor na pochybnosti: slobodu si užiješ na maximum. Prúdi cez štandardné čierne trubkové rukoväti, ktoré budeš mať vždy v dosahu. Vysokokvalitné pláty na nádrži stroja preukazujú svoju aj vašu účelnosť: K 1600 Grand America.

headline tour

Šesťvalcový radový motor

05.jpg
0
zdvihový objem v cm3
0
max. krútiaci moment v Nm pri 5 250 ot./min.
Image is not available
0
výška sedadla v mm (nízke sedadlo)
0
Nm pri 1 500 ot./min., to sa rovná 70 % max. krútiaceho momentu

Veľké sny? Bez problémov.

Je to tvoja cesta, tvoj sen. Vydláždi si vlastnú cestu 6-valcovým radovým motorom a jeho objemom 1 649 cm3. Na získanie dynamických zážitkov a dosiahnutie dokonalej plynulosti chodu. Maximálny krútiaci moment 175 Nm a výkon 118 kW (160 k) hravo dokážu vyvinúť neporovnateľný ťah. Už pri 1 500 ot./min. máš k dispozícii celkovo 70 % krútiaceho momentu. Jeho silu pocítiš už pri najmenšom otočení zápästím, po ktorom nasleduje silné a uvoľnené kĺzanie. Funkcia asistenta cúvania zabezpečí ladné manévrovanie v prípade, že sa rozhodneš odpočinúť si od jazdenia. Relaxovať môžeš až do konca jazdy. Vďaka Keyless Ride môžeš na cesty opäť vyraziť rýchlo a bez námahy.

headline tour

ZAPOČÚVAJ SA DO ZVUKU K 1600 Grand America

seria
headline tour

Hlavné prvky modelu K 1600 Grand America

BMWK 1600 Grand America

Ďalej a ďalej.

Pohodlné cestovanie s dostatkom miesta: s Grand America si budeš priať, aby tvoja cesta nikdy neskončila. Štandardný dynamický systém ESA stelesňuje to najlepšie možné ovládanie a jazdnú dynamiku. Režim „CRUISE“ ti umožní ešte plynulejšie kĺzanie. Polož si nohy na štandardný stupák – a ulož sa typickým americkým spôsobom. Sedadlo spolujazdca bolo znížené o 7 cm kvôli ešte väčšej prístupnosti, a to najmä pri nasadaní a zosadaní zo stroja. Smerom nadol sa posunuli aj stúpadlá. Ďalšou zárukou ohromenia je štandardná ochranná lišta motoru a audiosystém s prípravou pre navigáciu. Cesta pokračuje. Urob si ešte väčšie pohodlie s doplnkovými opierkami, ktoré sú k dispozícii na vyžiadanie.

Tiesňové volanie „Intelligent emergency call“: rýchla reakcia v prípade nehody a v núdzových situáciách vďaka systému ECALL od spoločnosti BMW Motorrad.

BMWK 1600 Grand America

Vždy sa jazdí s dobrým pocitom istoty.
Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom, ktorý poskytuje riešenie „inteligentný tiesňový hovor“ vo forme výbavy priamo zo závodu: systém pevne namontovaný na riadidlách môže v prípade núdze nezávisle a automaticky spustiť záchranný reťazec a tým uľahčiť rýchlejšie poskytnutie pomoci zložkami pohotovostných služieb. „Inteligentný tiesňový hovor“ sa aktivuje automaticky vtedy, keď dôjde k ľahkej až ťažkej nehode. Ak sa napríklad stane, že jazdec spozoroval nehodu, môže tiesňový hovor spustiť aj ručne stlačením tlačidla. Po automatickej alebo ručnej aktivácii systému sa cez mobilný telefón nadviaže spojenie s centrálou tiesňového volania BMW a odošlú sa údaje GPS o polohe a smere jazdy motocykla. Od tohto okamihu sa aktivuje záchranný reťazec. S cieľom poskytnúť rýchlu a presnú pomoc. A skvelý pocit na každej ceste.

Dynamic ESA: poradí si s každou nerovnosťou.

BMWK 1600 Grand America

Na čo najlepší kontakt s vozovkou.
Štandardný systém Dynamic ESA opäť raz výrazne zvyšuje prvotriedny komfort pri jazde na modeli K 1600 Grand America. Zabezpečuje najlepšiu trakciu, bezpečnosť a najvyššiu úroveň komfortu: Dynamic ESA ovláda odpruženie v závislosti od podmienok jazdy a jazdných manévrov automatickým nastavením podľa zistených podmienok. Pritom zaisťuje výrazne lepší kontakt medzi vozovkou a pneumatikou, a to aj pri náklone. Umožňuje vždy stabilné jazdné vlastnosti a zvyšuje komfort a bezpečnosť – najmä na dlhých cestách.

Asistent cúvania: ľahké manévrovanie a bezproblémový odchod z parkovacích priestorov.

BMWK 1600 Grand America

Jednoducho zacúvaj.
Strmé chodníky a úzke priestory na populárnych vyhliadkových miestach alebo parkovacích lokalitách nepredstavujú žiadny problém s pohodlnou asistenciou riadenia krútiaceho momentu (TCA). Len ti vyčaria na tvári úsmev pri parkovaní a manévrovaní. Aktivuj asistenta cúvania zaradením neutrálu a stlačením tlačidla na ľavom riadidle. Keď sa na displeji zobrazí symbol R a spustíš ho stlačením, ľahko vykĺzneš z parkovacieho miesta a dostatočne rýchlo vyrazíš do ďalšieho cieľa svojej cesty.

headline tour

Viac osobitosti

BMWK 1600 Grand America

Špeciálne vybavenie a príslušenstvo.

Vďaka širokej škále špeciálneho vybavenia a originálneho príslušenstva BMW Motorrad si môžeš model K 1600 Grand America prispôsobiť tak, aby dokonale vyhovoval tvojim individuálnym preferenciám.

Získať viac informácií