B

BMW K 1600 GTL.

Luxusné cestovanie. Prvotriedny príchod.

Jazdi ďalej. Stále ďalej a ďalej. Vkĺzni do horizontu ležiaceho pred tebou štýlovo a s eleganciou na tomto luxusnom vysokovýkonnom cestovnom motocykli. Motocykel BMW K 1600 GTL je vrcholom vysokej kvality a absolútneho komfortu, honosiaci sa legendárnym šesťvalcom s priamym vstrekovaním. Odteraz je štandardnou výbavou aj najnovšia generácia Dynamického ESA a ABS Pro. Vďaka inovovaným panelom zanechaj elegantný prvý dojem. Zostaň pokojný a sústredený v akomkoľvek počasí a na akúkoľvek vzdialenosť. Sám alebo s partnerom: uži si na všetkých cestách dokonalé ovládanie a zákruty bez námahy. Cestovanie s K 1600 GTL ťa vezme do novej dimenzie – štýlové, výkonné, luxusné – čaká ťa prvotriedny zážitok.

BMWK 1600 GTL
headline sport

Dizajn modelu K 1600 GTL

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Blackstorm metallic
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Blackstorm metallic

Dizajn: Dokonalosť.

Dizajn modelu K 1600 GTL získal prvotriednu inováciu. Novo upravené bočné panely, mriežka chladiča, obloženie nádrže a odkladací priestor ti pomôžu pri elegantnejšom nástupe. Zvýrazňujúce detaily, ako opierky nôh, dodajú záverečný štýlový charakter nádhernému vzhľadu. Výnimočné prvky, napr. zavesenie predného kolesa Duolever, výrazne viditeľný motor, inovačné xenónové predné svetlo a podvozok hrdo zastávajú pozíciu priekopníkov štýlu. Spoločne s prepracovanou prednou časťou vrátane zrkadla a veterného štítu sa vytvorilo jedinečne elegantné a dynamické zladené dielo.
Tento luxusný, komplexný balík sa môže pochváliť prvotriednym dizajnom a navyše aj lákavou a pútavou jazdou po cestách, ktoré naňho čakajú.

headline sport

Šesťvalcový radový motor

05.jpg
0
zdvihový objem v cm3
0
výška sedadla v mm
Image is not available
0
max. krútiaci moment v Nm pri 5 250 ot./min.
0
odkladací priestor v litroch
BMWK 1600 GTL

Vynikajúci šesťvalec.

Prvotriedny motor: táto legenda ponúka bezkonkurenčne hladkú jazdu a najvýraznejšiu jazdnú výkonnosť v segmente luxusného cestovania. Vďaka svojmu výkonu 118 kW (160 PS) a maximálnemu krútiacemu momentu 175 Nm pri 5 250 ot./min. ponúka dokonale dynamický nástup. A 70 % krútiaceho momentu sa dosahuje už pri 1 500 ot./min.

headline sport

Započúvaj sa do zvuku K 1600 GTL

seria
akapovic
seria
akapovic
headline sport

Hlavné prvky modelu K 1600 GTL

BMWK 1600 GTL

Nový rozmer.

Štandardná výbava Dynamic ESA dodáva zážitku z jazdy nový rozmer. Veľmi citlivý snímač v priebehu milisekúnd zistí jazdné podmienky a vykoná úpravy nastavenia tlmiča. Tým sa zaručí ideálna činnosť tlmiča v každej jazdnej situácii. Dokonca aj na svahu sa dosiahli predtým nepredstaviteľné úrovne komfortu tlmenia. Výsledkom bola mimoriadne stabilná jazda.

Stačí nasadnúť a uvoľniť sa.

Model K 1600 GTL tiež ponúka nevídaný komfort. Medzi jeho lákavé vlastnosti patrí množstvo priestoru a vynikajúca prístupnosť. Starostlivo premyslené a ľahko dostupné riešenia odkladacích priestorov sú zamerané na komfort vodiča. Model K 1600 GTL sa tak stáva nekompromisnou voľbou, pokiaľ ide o kvalitu cestovania. Jazda s partnerom prináša skutočné potešenie vďaka širokej škále riešení, ako sú centrálne zamykanie, vyhrievanie sedadla, elektricky nastaviteľný veterný štít a široký rozsah nastavení výšky sedadla.

Rôzne jazdné režimy a dynamická kontrola trakcie zaisťujú zvýšený komfort. A navyše multifunkčný ovládač: základný prvok ovládania umožňuje jazdcom pohodlne prechádzať ponukou bez toho, aby zložili ruky z riadidiel alebo nevenovali pozornosť jazde. Už ťa nič nezastaví pred pohodovou jazdou na modeli K 1600 GTL v ústrety novým horizontom. Motorka s bezodnými vlastnosťami – rad luxusného vybavenia.

BMWK 1600 GTL

Dynamic ESA: poradí si s každou nerovnosťou.

Na čo najlepší kontakt s vozovkou.
Štandardný systém Dynamic ESA opäť raz výrazne zvyšuje prvotriedny komfort pri jazde na modeli K 1600 GTL. Zabezpečuje najlepšiu trakciu, bezpečnosť a najvyššiu úroveň komfortu: Dynamic ESA ovláda odpruženie v závislosti od podmienok jazdy a jazdných manévrov automatickým nastavením podľa zistených podmienok. Pritom zaisťuje výrazne lepší kontakt medzi vozovkou a pneumatikou, a to aj pri náklone. Umožňuje vždy stabilné jazdné vlastnosti a zvyšuje komfort a bezpečnosť – najmä na dlhých cestách.

Štandardné nastavenie „Road“ – pohodlne ťa prevedie cez všetky nerovnosti. S dynamickým nastavením sa zvolí pevnejšie tlmenie: a tým sa dosiahne športovo dynamická jazda.

Asistent cúvania: ľahké manévrovanie a bezproblémový odchod z parkovacích priestorov.

Jednoducho zacúvaj. Strmé chodníky a úzke priestory na populárnych vyhliadkových miestach alebo parkovacích lokalitách nepredstavujú žiadny problém s pohodlnou asistenciou riadenia krútiaceho momentu (TCA). Len ti vyčaria na tvári úsmev pri parkovaní a manévrovaní. Aktivuj asistenta cúvania zaradením neutrálu a stlačením tlačidla na ľavom riadidle. Keď sa na displeji zobrazí symbol R a spustíš ho stlačením, ľahko vykĺzneš z parkovacieho miesta a dostatočne rýchlo vyrazíš do ďalšieho cieľa svojej cesty.

Xenónové predné svetlo: všetko postaví do správneho svetla.

Viac svetla. Viac bezpečnosti.
Štandardné xenónové predné svetlá sú dvakrát jasnejšie a spotrebujú o 30 % menej energie ako bežné halogénové svetlomety. Zaisťujú konzistentné osvetlenie povrchu vozovky – najmä v noci a pri slabej viditeľnosti. Zároveň sa starajú o to, aby ťa bolo lepšie vidieť. Valcový kryt žiarovky na reflektore zabraňuje tomu, aby žiarovka oslňovala ostatných účastníkov cestnej premávky.

Svetlo sleduje koleso. Adaptívny svetlomet.
Adaptívny svetlomet, ktorý je k dispozícii v rámci voliteľného príslušenstva, optimálne osvetľuje vozovku pri prechádzaní zákrutami. Servomotor v hlavnom svetlomete kompenzuje uhol náklonu motocykla pri zatáčaní a zároveň smeruje svetlo v optimálnom uhle na vozovku. Pre jazdca to predstavuje obrovský nárast aktívnej jazdnej bezpečnosti, predovšetkým pri prechádzaní zákrutami v noci.

BMWK 1600 GTL

Kufre a odkladacie priestory: viac priestoru na tvoju batožinu.

BMWK 1600 GTL

Stačí pripevniť a uvoľnene si vychutnávať jazdu.
Nezáleží na tom, či cestuješ, alebo len absolvuješ svoju každodennú bežnú jazdu, kufre nainštalované na motocykli K 1600 GTL a ďalšie odkladacie priestory ti poskytnú dostatok miesta na všetko, čo si potrebuješ odložiť. Pohodlne pojmú bežné veci, vybavenie a oblečenie, a dokonca aj tvoje spomienky na dovolenku.

Voliteľný kufrík zapôsobí svojím pohodlne riešeným vnútrom so štandardne dodávaným vnútorným osvetlením. Tvoj spolujazdec sa do tejto malej pohodlnej zadnej opierky zamiluje. Štandardné farby motocykla sú dokonale začlenené do elegantného vzhľadu modelu K 1600 GTL. Voliteľný odkladací priestor veka horného kufríka ti poskytne miesto na všetky cestovné náležitosti, dokumenty, písomnosti a pod.

Pomocou vložiek si vytvoríš ešte viac priestoru a usporiadaš si svoje veci v cestovnom kufri tak, ako ti to vyhovuje. S nosnou rukoväťou a – tiež odnímateľným – ramenným popruhom predstavuje ideálneho spoločníka na križovanie po meste.

Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie.

Mimoriadne vlastnosti slúžiace na zvýšenie komfortu.
Bezkľúčové ovládanie Keyless Ride a centrálne zamykanie ti uľahčia život a veľmi rýchlo sa stanú tvojimi nepostrádateľnými spoločníkmi.

Vďaka bezkľúčovému ovládaniu Keyless Ride sa mechanický kľúč stane nadbytočným, takže už nemusíš strácať čas jeho nepohodlným hľadaním predtým, než vyrazíš. Na odomknutie a naštartovanie motocykla ti stačí kľúč jednoducho nosiť vo vrecku svojej bundy.

Centrálne zamykanie zaistí, že obsah odkladacích priestorov a ďalších kufrov bude po zamknutí motocykla chránený pred prstami zlodejov – to všetko len stlačením tlačidla na riadidlách. Po zosadnutí sa tak môžeš rýchlo vydať na svoju výpravu.

BMWK 1600 GTL

Preraďovanie rýchlostných stupňov bez potreby použitia spojky vďaka funkcii asistenta radenia Pro shift assistant.

BMWK 1600 GTL

Radenie ako pri pretekaní.
Skvelý luxus – predovšetkým veľké plus na jednoduché ovládanie: funkcia asistenta radenia Pro bola pôvodne vyvinutá pre pretekársky šport. Táto funkcia prispôsobená cestovateľskému segmentu umožňuje radenie rýchlostných stupňov bez použitia spojky v takmer ľubovoľnom rozsahu zaťaženia alebo otáčok. Škrtiaca klapka zostane počas zrýchlenia otvorená a zaistí rýchle a uvoľnené preraďovanie rýchlostných stupňov. Pri preraďovaní nadol pri zatvorenej škrtiacej klapke systém automaticky zabezpečí dvojité vypnutie spojky a využije to na dokonalé preradenie rýchlostných stupňov nadol.

Ruku, ktorou používaš spojku, budeš mať voľnú a ani po dlhých cestách v nej nebudeš cítiť žiadnu únavu. Okrem toho je čas radenia v porovnaní s preraďovaním prevodových stupňov pomocou spojky kratší: môžeš si tak užívať ešte viac dynamiky a komfortu.

Núdzové volanie „Intelligent emergency call“: rýchla reakcia v prípade nehody a v núdzových situáciách vďaka systému ECALL od spoločnosti BMW Motorrad.

BMWK 1600 GTL

Vždy sa jazdí s dobrým pocitom istoty. Spoločnosť BMW Motorrad je prvým výrobcom, ktorý poskytuje riešenie „inteligentný tiesňový hovor“ vo forme výbavy priamo zo závodu: systém pevne namontovaný na riadidlách môže v prípade núdze nezávisle a automaticky spustiť záchranný reťazec a tým uľahčiť rýchlejšie poskytnutie pomoci zložkami pohotovostných služieb. „Inteligentný tiesňový hovor“ sa aktivuje automaticky vtedy, keď dôjde k ľahkej až ťažkej nehode. Ak sa napríklad stane, že jazdec spozoroval nehodu, môže tiesňový hovor spustiť aj ručne stlačením tlačidla. Po automatickej alebo ručnej aktivácii systému sa cez mobilný telefón nadviaže spojenie s centrálou tiesňového volania BMW a odošlú sa údaje GPS o polohe a smere jazdy motocykla. Od tohto okamihu sa aktivuje záchranný reťazec. S cieľom poskytnúť rýchlu a presnú pomoc. A skvelý pocit na každej ceste.

headline sport

Viac osobitosti

BMWK 1600 GTL

Voliteľné vybavenie a príslušenstvo.

Uvedené farby Spezial a exkluzívne, prémiové voliteľné vybavenie z ponuky BMW Motorrad Spezial a originálne príslušenstvo Original BMW Motorrad ti umožnia prispôsobiť si motocykel K 1600 GTL podľa svojich individuálnych požiadaviek.

Zistiť viac