B

BMW R nine T pure.

Model Pure. Zredukovaný. Chladený vzduchom.

Model BMW R nineT Pure je dokonalou voľbou pre každého, kto miluje dizajn klasických roadsterov a hľadá nefalšovaný motocyklový zážitok. Dizajn inšpirovaný priamo prvými motocyklami. Pripomínajúci éru sedemdesiatych a osemdesiatych rokov. Jeho korene však idú ešte hlbšie. Už prvý motocykel od BMW bol jednoduchý, dynamický a úsporný. V roku 1923 se stal protiľahlý dvojitý motor BMW srdcom celého konceptu. Súčasne ponúka mnohé možnosti prispôsobenia svojho motocyklu. Môžeš si splniť sny: o svojej motorke či o svojom životnom štýle. Ucítiš jeho originalitu, ktorú sám vytvoríš alebo si užiješ pri jej prispôsobovaní alebo pri burácaní plného plynu.

BMW R nineT Pure
headline heritage

Dizajn modelu R nine T Pure

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic

Zbavený všetkého, čo nie je podstatné

Dizajn modelu R nineT Pure pripomína typický roadster. Okrúhly svetlomet s chrómovou obručou, lakované puzdro a nový kruhový tachometer majú pôsobivý účinok na vzhľad prednej časti. Vzájomný pomer rozmerov určuje trojdielny mostový rám spolu s novou teleskopickou vidlicou v klasickom vyhotovení. A motor s protibežnými piestami slúžiaci ako podporný prvok len čaká na to, aby už mohol zaburácať. Oceľová palivová nádrž a typicky úzka zadná časť završujú celkovú štýlovú a elegantnú siluetu: vzhľad motocykla srší agilitou a sebaistotou – to všetko sa s hrdosťou nesie na nápadných liatych 5-lúčových kolesách.

Dizajn, ktorý je úplne zbavený všetkého nepodstatného, však nemá nič spoločné s náladovou nostalgiou. Presnejšie povedané, model R nineT Pure ti umožní kompletne si prispôsobiť motorku: tak ju vybav, uprav ju a zostav si ju – tvoja motorka, tvoj štýl. Základ motorky: osvedčený koncept a samozrejme zvyčajná kvalita poskytovaná spoločnosťou BMW Motorrad.

BMW R nineT Pure BMW R nineT Pure BMW R nineT Pure BMW R nineT Pure
headline heritage

Dvojvalcový motor typu boxer

05.jpg
0
max. krútiaci moment v Nm pri 6 000 ot./min.
0
pohotovostná hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného/pripraveného na cestu
Image is not available
0
zdvihový objem v cm3
0
výška sedadla v mm
BMW R nineT Pure

Osvedčený motor s protibežnými piestami zaisťuje dokonale osobitú jazdu.

Motor a elektrický systém, ktorými je vybavený model R nineT Pure, už nadchli fanúšikov motocyklov pri modeli R nineT. Vzduchom/olejom chladený dvojvalcový motor s protibežnými piestami, ktorý dosahuje výkon 81 kW (110 k), sľubuje svieži jazdný zážitok plný živelnosti a svoj sľub aj skutočne dodržiava – typický dvojvalec. Výfukový systém 2 v 1 s typickými črtami roadstera zvýrazňuje tento sebavedomý štýl svojím plným, mohutným zvukom. Vďaka štandardnému systému ABS a voliteľnému systému ASC môžeš s touto mohutnou silou vyraziť do ulíc.

headline heritage

Hlavné prvky modelu R nine T Pure

BMW R nineT Pure

Ergonómia: štýl a sebavedomie.

Model R nineT Pure ti poskytne možnosť zrealizovať svoj sen – mať motocykel upravený podľa seba. Úplne podľa vlastných nápadov. Vytvor si motorku – vo svojom štýle. Motocykel je vďaka pomerne nízkej výške sedadla vhodný pre rôzne typy postáv. Okrem toho si svoj motocykel môžeš ešte znížiť R nineT Pure. Pomôže ti pri tom voliteľné vybavenie priamo z výrobného závodu. Hlboké, úzke a s pevným čalúnením. Budeš jazdiť tým najlepším spôsobom v štýle roadstera – sebavedome, s istotou a nezameniteľne.

Súčasťou je zaistenie bezpečnosti – vďaka systému ABS a voliteľnému systému ASC.

BMW R nineT Pure

Model R nineT Pure je plne otvorený tvojim nápadom. Pokiaľ ide o bezpečnosť, úplne zreteľne odráža naše myšlienky: preto je súčasťou jeho štandardnej výbavy systém BMW Motorrad ABS. A voliteľný systém ASC (automatická kontrola stability) zabráni otáčaniu zadného kolesa a zaistí účinnejší prenos energie: tým sa dosiahne ešte väčšia aktívna bezpečnosť pri jazde v extrémnych situáciách. Je k dispozícii aj počas cesty na požiadanie.

Varianty sedadla – presne tak, ako sa ti to páči.

BMW R nineT Pure

Model R NineT Pure ponúka tieto tri možnosti – samozrejme ak budeš chcieť: motocykel je štandardne vybavený sedadlom spolujazdca spolu s rámom sedadla. Ak sa chystáš na sólovú jazdu, sedadlo spolujazdca môžeš rýchlo demontovať. Tým sa odkladací priestor pod malým výstupkom sedadla trochu rozšíri. Alebo jazdi na motocykli R nineT Pure veľmi športovo a puristicky: bez sedadla spolujazdca a jeho rámu.

headline heritage

Viac osobitosti

BMW R nineT Pure

Tak, ako to máš rád.

Dopĺňaj si motocykel R nineT Pure tak, ako to chceš. Jednoducho kúsok po kúsku. Napríklad exkluzívnym a prémiovým voliteľným vybavením a príslušenstvom z ponuky BMW Motorrad Spezial a príslušenstvom z kolekcie Original BMW Motorrad.

Zistiť viac