B

BMW R nine T Racer.

Pevný charakter. Dynamický. Chladený vzduchom.

BMW R nineT Racer ti umožní oživiť éru legendárnych superbajkov. Ďaleko od obsedantného retro-romantizmu je prispôsobiteľný motocykel s inovatívnymi technológiami a obvyklou vysokou kvalitou BMW Motorrad. Prikrčený na polokapotáži a s obomi rukami pevne na rukoväti riadidiel pocítiš silný boxer a nezameniteľný zvuk výfuku. Už dávno vieš, že s pretekárskou líniou sa môže rovnať len silný charakter. Na ceste, ale aj v živote.

BMW R nineT Racer
headline heritage

Dizajn modelu R nine T Racer

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni

Štýl v rýchlom pruhu.

Dizajn modelu R nineT Racer nepochybne čerpá inšpiráciu z motoristického športu sedemdesiatych rokov. Predĺžené proporcie sa tiahnu celým dizajnom a sú prísľubom nefalšovaného zvyšovania rýchlosti. Charakteristická polovičná aerodynamická kapotáž, nádrž a sedadlo formujú jeho štíhlu siluetu. Dlhý rázvor a nízke riadidlá umiestnené ďaleko dopredu završujú nízku a športovú polohu sedenia. A nakoniec vysoko a ďaleko vzadu umiestnené stúpačky: pri jazde budeš na motocykli doslova ležať. Motocykel obklopuje biela kapotáž, ktorá výrazne kontrastuje s tmavými dielmi podvozka a ostatnými technologickými prvkami. Dokonca aj dekoračná páska, ktorá sa tiahne po celej dĺžke motocykla vo farbách BMW Motorsport, neustále nabáda k ďalšiemu zvyšovaniu rýchlosti.

BMW R nineT Racer BMW R nineT Racer BMW R nineT Racer BMW R nineT Racer
headline heritage

Dvojvalcový motor typu boxer

05.jpg
0
maximálny krútiaci moment v Nm pri 6 000 ot./min.
0
hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného/pripraveného na cestu
Image is not available
0
zdvihový objem v cm3
0
výška sedadla v mm
BMW R nineT Racer

Výkonný boxer, ktorý túži po brázdení pretekárskej dráhy.

Technológia modelu R nineT Racer je rovnako spoľahlivá a silná ako jeho konštrukcia: pohon a elektrický systém vozidla získali od čias modelu BMW R nineT nové impulzy. Model R nineT Racer vďaka svojim najmodernejším technológiám spĺňa aj požiadavky stanovené v norme Euro 4. Jeho výkonný vzduchom chladený dvojvalcový motor typu boxer disponuje zdvihovým objemom 1 170 cm3 a výkonom 81 kW (110 koní), vďaka čomu dokáže aj pri nízkych rýchlostiach podať výrazný dynamický výkon. Jednoducho typický boxer.

Vďaka polovičnej aerodynamickej kapotáži a nízkej polohe sedenia si môžeš dokonca vychutnávať nepretržite vysokú rýchlosť. Štandardný systém ABS a voliteľný systém ASC zaisťujú, aby si bol aj pri plnom vyvinutí výkonu na vozovke vždy v bezpečí. Výfukový systém 2 v 1 v typickom dizajne kaviarenského pretekára je dôkazom toho, že technológia sa nemusí skrývať.

headline heritage

Hlavné prvky modelu R nine T Racer

BMW R nineT Racer

Jazdíš tak, ako sedíš.

Športovo a dynamicky: riadidlá modelu R nineT Racer sú umiestnené nízko na hornom mostíku vidlice. Ich miernym sklonom sa chránia zápästia. Stúpačky zas ustupujú smerom dozadu a nahor, čím poskytujú podporu pri športovej polohe sedenia. Voliteľné zákazkové sedadlo jazdca navyše zníži výšku sedadla z 805 mm na 795 mm.

Výplň sedadla jazdca je v zadnej časti mierne vyvýšená. Tým sa chrbát počas dlhých jázd znateľne uvoľní. Presne ako v prípade dynamicky skonštruovanej polovičnej aerodynamickej kapotáže – najmä pri rýchlostiach presahujúcich 90 km/h.

Stará klasika ruka v ruke s najmodernejšou technológiou: štandardný systém ABS a voliteľný systém ASC.

BMW R nineT Racer

Model R nineT Racer predstavuje spojenie atmosféry dávnych pretekárskych časov a najmodernejších technológií. Preto je štandardnou súčasťou výbavy systém BMW Motorrad ABS. A voliteľný systém ASC (automatická kontrola stability) zabráni otáčaniu zadného kolesa a zaistí účinnejší prenos energie: tým sa dosiahne ešte väčšia aktívna bezpečnosť pri jazde v extrémnych situáciách. Je k dispozícii aj počas cesty na požiadanie.

Varianty sedadla – presne tak, ako sa ti to páči.

BMW R nineT Racer

Model R nineT Racer čerpá inšpiráciu z motoristického športu dávnych čias. Preto má štandardne priestor len pre teba – dokonale samostatný a jednoduchý. Je sústredený – a prejavuje to. Vďaka rámu zadného sedadla, ktorý je možné dodatočne namontovať, sa rýchlo zmení na dvojmiestny. To je len jedna z mnohých možností, ktoré ti umožnia vytvoriť vzhľad motorky podľa vlastných predstáv.

headline heritage

Tvoj vlastný Scrambler

BMW R nineT Racer

Prispôsobenie podľa štýlu zákazníka.

Široká škála exkluzívneho voliteľného vybavenia z ponuky BMW Motorrad Spezial ti poskytujú možnosť vyťažiť zo svojho pretekára ešte viac – môžeš sa napríklad rozhodnúť pre súpravu frézovaných dielov klasického značkového dodatočného vybavenia označeného ako Option 719. Vďaka HP dielom získaš väčší výkon. A na všetko ostatné je k dispozícii originálne príslušenstvo BMW Motorrad.

Zistiť viac