B

BMW R nine T.

Nezameniteľný. Originálny. Chladený vzduchom.

Jazda na motorke ako symbol čistej slobody: terén, zákruty, rovinky. Počíta sa každý meter. Ide predsa len o tvoju cestu. R nineT je dokonalým spoločníkom, a keď ide o tvoje osobné naplnenie, nemá vďaka nespočetným možnostiam úprav takmer žiadne limity. Charakter jeho vzduchom chladeného motoru spolu s použitím najmodernejších technológií ťa neodolateľne poháňa vpred spôsobom, ktorý zreteľne pocítiš v plnom krútiacom momente. Už od štartu model R nineT fascinoval motocyklových nadšencov po celom svete. Stimuluje, inšpiruje a infikuje.

headline heritage

Dizajn modelu R nine T

Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Blackstorm metallic
Lightwhite uni / Lupinblau metallic / Racingred uni
Racingred uni / Lightwhite uni
Granitgrau metallic / Blackstorm metallic
Blackstorm metallic

Nezameniteľný R nineT.

Model R nineT sa vyznačuje jednoduchším štýlom a napriek tomu má úplne nezameniteľný charakter. Už viac ako 90 rokov výroby motocyklov je stelesnením vášne a inovácií – pochopiteľne spolu s klasickými proporciami BMW Motorrad: výrazný motor typu boxer, kompaktná palivová nádrž, štíhla zadná časť. Všetky materiály sa vyznačujú trvalo vysokou kvalitou; povrchy sú starostlivo vybrúsené. K tomu sa pridáva obrovský diel pozornosti upriamenej na detail a skutočné remeselné spracovanie. Napríklad kryt predného kolesa je priskrutkovaný k vidlici pomocou dvoch kovaných konzol. A samotný držiak svetlometu je vyrobený z hliníka.

BMW R nineT BMW R nineT BMW R nineT BMW R nineT

Stvorený na prispôsobenie.

Vývoj modelu R nineT bol už od samého počiatku zameraný na jeho modulárny koncept: na dosiahnutie najvyššej možnej miery prispôsobenia. Bezpočet profesionálnych a súkromných úprav svedčí o tom, aký veľký potenciál v sebe model R nineT ukrýva. Otvorené rozhrania v elektronike uľahčujú a zmierňujú náročnosť inštalácie elektrických komponentov. K tomu sa pridáva dômyselný demontovateľný rám. Koncový diel zadného rámu sa dá ľahko demontovať: ak chceš dosiahnuť puristický a štýlový osobitný vzhľad, alebo využiť alternatívne možnosti sedenia.

BMW R nineT BMW R nineT
headline heritage

Dvojvalcový motor typu boxer

05.jpg
0
Nm pri 6 000 ot./min.
0
zdvihový objem v cm3
Image is not available
0
Pohotovostná hmotnosť vozidla v kg, plne natankovaného / pripraveného na cestu
0
výška sedadla v mm
BMW R nineT

Klasický boxer.

Jeho výkonný vzduchom chladený dvojvalcový motor typu boxer disponuje zdvihovým objemom 1 170 cm3 a výkonom 81 kW (110 koní), vďaka čomu dokáže aj pri nízkych rýchlostiach podať výrazný dynamický výkon. Výsledok: každá jazda je jedinečným zážitkom. V meste aj na poľnej ceste. Model R nineT zároveň spĺňa aj požiadavky platnej emisnej normy Euro 4. Štandardne dodávaný systém BMW Motorrad ABS a voliteľný systém automatickej kontroly stability ASC umožňujú vždy bezpečný prenos nezameniteľnej dynamiky na vozovku. Vidlica typu Upside-down sa dá ručne nastaviť na individuálnu koordináciu: predpätie pružiny, fáza tlaku a fáza stláčania sú prispôsobené jazdcovi aj štýlu jeho jazdy. Dvojitý prístroj s tachometrom a otáčkomerom v novej úprave spoľahlivo informuje o všetkom, čo je okrem pôžitku z jazdy potrebné vedieť.

headline heritage

Započúvaj sa do zvuku R nineT

seria
akapovic
seria
akapovic
headline heritage

Hlavné prvky modelu R nine T

BMW R nineT

Uvoľnený sed, jazda bez napätia.

Dokonca aj ergonomika modelu R nineT j v dokonalom súlade s jeho celkovým neformálnym vzhľadom a dynamickými jazdnými vlastnosťami. Znie to takmer ako paradox, avšak navzdory výkonnosti motora zámerom je tu dosiahnuť uvoľnené zníženie rýchlosti – sprevádzané maximálnym pôžitkom. Vyvážený ergonomický trojuholník a stále o niečo plochejší uhol hlavy riadenia ti umožnia jazdiť po ešte neobjavených trasách vo vzpriamenom, zároveň však uvoľnenom sede. Ergonómia modelu R nineT tak ide doslova ruka v ruke s jeho vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami.

BMW R nineT

Pravý R nineT. Celkom ako ty.

Každý motorkár je jedinečný. Tak prečo by nemohla byť jedinečná aj každá motorka? Model R nineT ti poskytuje mnoho spôsobov prispôsobenia: môžeš napríklad využiť súpravu prémiových frézovaných dielov ponúkaných v rámci programu BMW Motorrad Spezial alebo originálne príslušenstvo BMW Motorrad.

Zistiť viac